פרגולות אלומיניום, פתרון או יתרון?

פרגולות אלומיניום, פתרון או יתרון?

בניית פרגולות בכלל ופרגולות אלומיניום משדרגות את החצר או המרפסת שלנו באופן משמעותי. לפני בנייתן יש לוודאכי השטח מתאים לסוג הרצוי וכן עדיף לבצע בדק בית. לרוב כאשר אנו מדברים על פרגולות הדבר הראשון שקופץ לנו לראש הוא תמונה של פרגולה מעץ, בגינה שיושבים תחתיה בקיץ ונהנים מההצללה שלה. אמנם אכן פרגולות עץ הן מוצר יפה ומרשים בעל מראה כפרי אולם העץ מחייב אותנו בתחזוקה שוטפת. לעומת זאת אם ננסה להשוות לפרגולות אלומיניום הרי שהמראה שיצטייר בעניינו הוא מבנה קר, לא כפרי בכלל וסביר להניח כי ההשתלבות שלו עם כלל החצר שלנו שואף לאפס. אולי תיאור זה היה נכון בעבר היחסית לא רחוק אולם כיום אין כך הדברים בכלל. פרגולות אלומיניום שהיו עד לא מזמן פתרון לצורך במבנה עמיד לאורך זמן ללא חשיבות אסטטית הפך להיות מבנה מרשים בעל עיצוב מסוגנן שאינו נופל מפרגולה מעץ בעל יתרונות מרשימים שדי משאירים את העץ מאחור.

פרגולות עץ, על שום מה?

מי שעומד לפני בניית פרגולה חדשה בגינה או במרפסת שלו יגלה עד מהרה כי עלויות בניית פרגולות עץ נמוכות באופן משמעותי מבניית פרגולות אלומיניום ולרוב הנטייה היא לבחור בעץ. חשוב לבצע בדק בית על מנת לוודא כי אכן בנייה כזו אפשרית. אמנם העץ הנו בעל מראה טבעי, כפרי שמשדר חום אך למעשה מה שרבים אינם מודעים לו היא העובדה שפרגולות עץ מחייבות טיפול ותחזוקה שוטפת כל עונה ולפני שינויי עונה, אמנם מצד אחד העץ מרשים ומיוחד אך חייבים לטפח ולטפל בו כל הזמן על מנת לשמר את התכונות הללו. כחלק מהטיפול השוטף בפרגולה מעץ יש צורך לבדוק את איכות ורציפות הצבע על מנת שלא יהיו סדקים וכמובן את איטום הקירוי העליון, אם נבצע את הבדיקות התקופתיות הללו ונתקן את הליקויים סביר להניח כי פרגולות עץ ישמרו ויחזיקו מעמד לשנים רבות, הבעיה היא לא בצורך לשימור אלא בעליות הנדרשות לשימור זה.

פרגולות אלומיניום, היום זה לא מה שהיה פעם!

את ה”פתרון” בבניית פרגולות אלומיניום אנו מבינים, הוא בא לידי ביטוי בעמידות לשנים רבות, שחיקה אפסית אם בכלל ועלויות תחזוקה מזעריות. בדק בית יכלול את הביקורת המקצועית אשר תאשר לכם את היכולת להקים את הקירוי דווקא במקום שאתם רוצים. פרגולות אלומיניום מזמן אינן נחשבות כ”פיתרון” הן בהחלט יתרון, היתרון הינו משמעותי מכל הבחינות, ההוצאה הראשונית בבניית פרגולה אלומיניום הינה יחסית לעץ גבוהה אך בתחשיב לשנים קדימה האלומיניום מחירו נמוך משמעותית מעץ. בנוסף על כך עיצוב פרגולות אלומיניום הפך בשנים האחרונות להיות נפוץ מאוד, צביעת האלומיניום בטקסטורת עץ ושילוב עם פרופילים דמויי קורות גושניות מאפשרות בנייה של פרגולה מרשימה ואמינה שתישמר לשנים רבות ללא צורך בתחזוקה כלל.

אז מה לבחור? אלומיניום או עץ?

אכן ההתלבטות אינה קלה, עץ לעומת אלומיניום, מי שיש ביכולתו לטפח ולטפל בהתמדה שילך על עץ אבך צריך לקחת בחשבון שאלומיניום נותן מענה מרשים לא פחות ולכן הבחירה היא בידיכם. ובטוח שכל מה שתבחרו יהיה הטוב ביותר עבורכם.