​הפקת דוחות בדיקה תוך 24 שעות
קבלו מידע מקצועי על מגוון ליקויים נפוצים
077-4140034 phone
close
בדק בית לדירה חדשה
ראשי בדק בית לדירה חדשה

בדק בית לדירה חדשה

מה זה בדק בית ?

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

אם אתם עומדים לרכוש בית חדש או דירה חדשה מקבלן כדאי שתדעו כי ביצוע בדק בית לדירה חדשה מקבלן היא שלב חובה טרם קבלת הדירה לידכם.

רבים טועים לחשוב כי רכישת דירה חדשה מקבלן היא הדרך הבטוחה ביותר לרכוש נכס תקין ללא ליקויים אולם בפועל דווקא בנכסים חדשים מקבלן קיימים סיכויים גבוהים יותר להימצאות ליקויי בניה רבים ואף מהותיים.

בשונה מרכישת רכב חדש או מוצר חשמלי חדש בהן מדובר בפס יצור, בדירות חדשות מקבלן העבודות נעשות על ידי עובדי יצור (פועלים) שלא תמיד מוכשרים ומיומנים לביצוע כל עבודות הבניין, ולכן מספיקה טעות במהלך הבנייה של עובד יצור כדי לגרום לנזקים רבים בדירה ואף לדירות השכנים מתחת ולכן כיוון שליקויים רבים אינם נראים לעין ואילו רק לאחר ביצוע בדק בית ניתן לחשוף אותם ולהבין מה נדרש לעשות על מנת לתקן או לפתור אותם.

חשוב לציין שאמנם קיימת אחריות מצד הקבלן לתקן את הליקויים אך עדיין בדק בית חשוב מאוד כדי לסקר כיצד בדיוק קיבלתם את החזקה לידכם, כיוון שקבלנים רבים מטילים את האשמה בליקויים מסוימים על בעלי המקצוע מטעם הדיירים ובכך מסירים את אחריותם מתיקון הליקויים.

דיירים שעדיין מתלבטים אם לבצע בדק בית לדירה חדשה מוזמנים לשאול את עצמם: מה גורם לכם לבדוק רכב שנקנה בעשורת אלפי שקלים, אבל לדירה שנקנתה במיליונים לא לבצע בדיקה?

לצפייה בדוחות בדק בית לדוגמא

פניה מהירה

  בדק בית הנדסי מכיל את הנושאים הבאים:

  ■  בדיקת עבודת הריצוף (פגמים, גוון, שיפועים, מילוי רובה).

  ■  בדיקת חיפוי קירות פנים וחוץ (אנכיות, אופקיות, גליות ופגמים).

  ■  בדיקת צבע (קירות,דלתות,פרזול,גימור,גוון).

  ■  השוואת תוכניות הבניה ומפרט המכר (מדידות,בדיקת מפרט ודו"ח שינויים).

  ■  בדיקת מסגרות (חלונות,דלתות,הלבשות,מעקים ומסעדים).

  ■  בדיקת חשמל (ארון חשמל,שקעים,כיסויים).

  ■  בדיקת רטיבויות (בדיקת איטום, צנרת ונקזים).

  ■  בדיקת תקני בטיחות (בכל הדירה ובעיקר בממ"ד)

  ■  בדיקות נוספות: מטבח,מחסן,חניה,גינה.

  בדק בית לאיתור ליקויים בריצוף

  הפנים של הבית ללא ספק אחרי הנראות החיצונית היא הרצפה. קיימים מגוון דגול של סגנונות ריצוף לבתים הנבדליםן ביניהם בסוג החומר, אופן היישום שלו והמרקם. מבין סוגי הריצופים הנפוצים אנו נמצא את הקרמיקה, גרניט פורצלן, שיש, עץ, פרקט סינטטי, ציפחה ועוד.יש חשיבות רבה לבצע בדק בית למרצפות והאריחים ב 2 מיקרים עיקריים, הראשון הוא לאחר ביצוע שיפוץ בבית שכלל ריצוף או הדבקת אריחים והשני הוא בבית חדש שזה עתה נכנסתם אליו. ביקורת בדק בית לריצוץ תגלה את כל הפגמים האסטטיים והטכניים שיש ברצפה בין אם אלו פגמים נראים לעין או מוסתרים. מבין הליקויים הנפוצים קיימים ליקויים של אריחים מתנדנדים, חיתוכים לא אסטטיים, הבדלי צבע וגוון ועוד. לאחר קבלת דוח בדק בית תוכלו לתבוע תיקון או תמורה שתפצה אתכם מהקבלן המבצע.

  בדק בית לאיתור ליקויים בחיפויי קירות

  מעטפת הבית והקירות הפנימיים הם אלו האחראים על הבידוד בין החוץ לפנים הבית, ככל שהחיפויים טובים יותר כך הבית שלכם יהיה קריר יותר בקיץ וחמים יותר בחורף, במילים פשוטות אתם תחסכו בהוצאות המיזוג. ביצוע בדק בית בא מכיוון שלא אחת קיימים ליקויים ופגמים בחיפויי הקירות הפנימיים או החיצוניים. אין חובה שליקויים אלו נגרמו תוך כדי בניה למרות שלא אחת זו הביבה הישירה – בניה לקוייה או שימוש בחומרים בעלי איכות ירודה. הליקויים יכולים לבוא לידי ביטוי במורת סדקים בקירות, נפילת אריחי חיפוי, חדירת מים, רוח, רעש וכדומה. ביקורת בדק בית לחיפויים תאתר את כל התקלות ואת כל הליקויים שאותם תוכלו לתקןם הן במסגרת האחריות של הקבלן במקרים של בית חדש והן במקרים של בית לאחר שיפוץ.

  בדק בית לאיתור ליקויים בצבע

  ללא ספק אם בחרתם צבע יפה לבית הוא גם צריך להיראות טוב ולאורך זמן אולם לא אחת יש ליקויים בצבע. ליקויי צביעה יבואו לידי ביטוי בהתקלפויות של הצבע מהקיר, חוסר אחידות בגוונים ועוד. כאשר אתם מקבלים בית חדש או שבדיוק סיימת שיפוץ גדול חשוב לוודא שהצביעה בוצעה כהלכה, שאכן הגוונים מתאימים לבחירה שלכם ובנוסף שאין בעיית התקלפויות. במידה ומתגלים ליקויים בצבע יש לתקנן על מנת שהם לא יתפשטו הלאה.

  בדק בית לאיתור ליקויים בתוכניות הבניה ומפרט המכר

  אם אתם קונים בית חדש מקבלן או שאתןם רוכשים בית מיד שניה תמיד חשוב לוודא כי התוכניות של הבית עליו אתם משלמים תואמות את מה שאתם מקבלים בפועל, לעיתים יש סטיות והבדלים בין תוכניות הבניה לבין מה שאתם מקבלים בפועל וביצוע ביקורת בדק בית מאפשרת איתור אי התאמות אלו. במידה והתגלו אי התאמות יש לבצע את השינויים הנדרשים הן בתוכניות והן מבחינת התשלום או פיצוי מטעם הקבלן

  מה מקבלים בסיום ביקורת בדק בית?

  מספר ימים לאחר הבדיקה ההנדסית מוגשת לדיירי הנכס חוות הדעת ההנדסית להמשך טיפול מול הקבלן / יזם. חוות הדעת הינה קבילה בבית משפט ותכלול בתוכה:

  ■  פירוט הליקויים ומיקומם בנכס.

  ■  ביסוס העובדות ע"י השוואה וציטוט מתוך התקן.

  ■  הערכת שווי לתיקוני הליקויים.

  ■  הצעת אופן ביצוע תיקון הליקויים.

  ■  הוספת צילומי ליקויים במידה ונדרש.

  ■  סיכום הבדיקה ההנדסית.

  בדק בית למבנים ונכסים

  בדק בית הנו אחד הדברים שחשובים לפחות כמו רכישת הנכס עצמו. אנחנו ב”מתן ביקורת מבנים” מבינים את המשמעות של רכישת נכס ועד כמה היא קריטית במהלך החיים. ביקורת בדק בית שאנו מבצעים היא מקיפה וכוללת מקבץ רחב של בדיקות שבסופן אתם תקבלו דוח מקיף הכולל את המידע המלא והמדויק על הנכס שאתם עתידים לרכוש או לשפץ. את הביקורת של בדק בית עורכים מהנדסים מוסמכים, מומחים בביצוע ביקורות בדק בית.

  חשוב לזכור כי ביצוע בדק בית אינו רק עבור נכס חדש אלא בכל מקרה שלרכישת נכס כגון רכישה מקבלן, רכישת בית יד שנייה, ביקורת תוך כדי תהליך הבנייה ולפני או תוך כדי מהלך ביצוע שיפוצים לבית. היתרון הגדול בביצוע בדיקה מקיפה לבית תאפשר לכם מצד אחד לקבל את המידע המלא והמפורט על מצב הנכס ומצד שני יחסוך לכם בהוצאות או עלויות. הדוחות המונפקים משמשים לא אחת גם כראיה בבתי משפט במידה ויש צורך לתבוע את הקבלן / מוכר הדירה.