​הפקת דוחות בדיקה תוך 24 שעות
קבלו מידע מקצועי על מגוון ליקויים נפוצים
077-4140034 phone
close
בדק בית | על מה ולמה? מורה נבוכים ועוד
ראשי בדק בית | על מה ולמה? מורה נבוכים ועוד

בדק בית | על מה ולמה? מורה נבוכים ועוד

בדק בית, כל כך הרבה תשובות לשאלה אחת

הרבה פעמים שמענו את המילים “בדק בית” בהקשרים שונים של רכישת בית, מכירת בית ואפילו לפני או אחרי שיפוץ. בדק בית הינו שם כולל לסדרת בדיקות מקיפות שבעזרתן נוכל לדעת מה מצב הנכס שלפנינו.

הרבה טועים לחשוב כי אם אנו לפני רכישת בית חדש מקבלן הוא אמור להיות נקי וחף מתקלות אולם בזכות ביקורת בדק בית מגלים כמעט תמיד שיש למבנה ה”חדש” בעיות ונזקים שפוגעים באיכותו ואף במקרים מסוימים יכולים להוריד מערכו של הנכס בצורה משמעותית. חשוב לדעת כי ללא בדק בית לא היינו יודעים או מודעים לאותם ליקויי בניה וכאשר כן היינו מגלים אותם זה עלול להיות מאוחר מידי. את הביקורת של בדק בית מבצעים בנכסים חדשים מקבלן לפני רכישה, בנכס שעתיד להימכר, לפני שיפוץ ואחרי שיפוץ.

היתרון של אותם בדיקות עומד לידינו כלומר לטובת הרוכש, כך אנו חוסכים עלויות, או אפילו נמנעים מרכישת נכס שהוא בבחינת “רעה חולה”.
אנחנו בחברת “מתן – ביקורת מבנים” מחלקים את הבדיקות ל 4 קטגוריות ראשיות.

פניה מהירה

  בדק בית לדירה | בית חדש שנמסר על ידי קבלן

  האבסורד הגדול ביותר הוא לקבל בית חדש, שבו השקעתם את מיטב כספכם ולגלות שיש לו בעיות וליקויים. 

  הרבה טועים לחשוב כי רכישת בית חדש אמורה להיות חפה מתקלות ובעיות אולם בפועל דווקא בבית חדש מקבלן הליקויים והבעיות רבים והסיכוי שתרכשו נכס חדש ללא ליקוי כזה או אחר הינו קלוש מאוד. הליקויים לעיתים יכולים להישמע לנו כשוליים כאשר בפועל הם עלולים לגרום לבעיות רציניות בעתיד. עריכת בדק בית תמצא עבורכם את כל הבעיות והליקויים שאתם אפילו לא משערים שהם כאלו לדוגמה אריחים שבורים, ליקויים באיטום וחשיפת רטיבויות במקומות שונים ואפילו ליקויי שיפועים שמאוד קשים להבחנה, ואלו רק הדברים שניתן לראות בעין, יש לא מעט ליקויים שקבלני הבניין יוצרים בתום לב או בכוונה תחילה כמו שימוש בחומרי גלם לא תקניים, או ירודים באיכותם שללא בדיקה מקצועית לא נגלה אותם לעולם בעת הרכישה אך ללא ספק הם יכו בנו ביום מן הימים.

  היתרון הגדול בעריכת בדק בית מקיף לנכס חדש הוא שאחרי הבדיקה תדעו בוודאות מה הליקויים ותוכלו לבקש מהקבלן לתקן אותם טרם המסירה והכניסה לבית, זה ימנע מהקבלן לטעון שהליקויים נגרמו בגללכם ובנוסף דוח הבדיקה יכול לשמש אתכם בבית משפט במידה ותצטרכו לתבוע את הקבלן על הנזקים.

  בדק בית לנכס שאינו חדש | יד שניה

  קונים בית מיד שניה? יש לכם הרבה מה לבדוק ולדאוג, אף פעם לא תגלו בעצמכם מה המצב האמיתי של הנכס שאתם עתידים לרכוש. לא רוכשים נכס שאינו חדש ללא ביצוע בדק בית בדיוק כמו שלא תקנו רכב משומש מבלי לבדוק אותו במכון מורשה ומקצועי. תהליך הבדיקה מתבצע על ידי מהנדס בניין שבודק את כל הבית מהיסודות שלו.

  קחו בחשבון כי בית יפה, צבוע ומשופץ עלול להכיל ליקויים רבים שרק עין בוחנת תוכל לגלות אותם, ליקויי חשמל, אינסטלציה, ריצוף, נגרות ועוד. נתוני הבדיקה נרשמים בדוח רשמי שיכול לשמש אתכם ראשית לצורך הבנת הליקויים הקיימים באופן שיעזור לכם להחליט אם בכלל תרצו לרכוש את הנכס ובנוסף לצורכי הורדת עלויות הרכישה אם בכלל.

  בדק בית למבנה | נכס תוך כדי תהליך הבניה שלו

  אם אתם בתהליך של תכנון בניית בית חדש ההמלצה הגורפת היא ללוות את תהליך הבניה עם בדק בית.

  היתרון הגדול ביותר הוא שתחסכו לעצמכם בעיות, תקלות, ליקויים ומן הסתם תצטרכו לעשות בדק בית בסיום הבנייה ואז זה עלול להיות מאוחר מידי והרבה יותר קשה לתיקון במידה ויהיו ליקויים.

  למעשה בדק בית מלווה משול להקדמת תרופה למכה, חוסכים כסך וזמן.

  בדק בית לנכס | מבנה | דירה או בית שנמצאים בתהליך שיפוצים או לאחר שיפוץ גדול

  משפצים בית? או שאתם בדיוק סיימתם שיפוץ גדול לבית? אין הכוונה לצביעת קירות אלא לשיפוץ מאסיבי לנכס.

  מומלץ שתבצעו בדק בית לאיתור ליקויי בנייה כי סביר להניח שיש כאלו, העדיפות היא ללוות את השיפוץ על ידי בדק בית על מנת למנוע את הליקויים מבעוד מועד, בדיקת חומרי הגלם, איכות העבודה ועוד, אך גם לאחר השיפוץ דוח הבדיקה ישמש אתכם ככלי לביצוע התיקונים וכהוכחה בבית משפט במידה ונתקלתם בשיפוצניק “בעייתי” שמנסה להתחמק מאחריות.