​הפקת דוחות בדיקה תוך 24 שעות
קבלו מידע מקצועי על מגוון ליקויים נפוצים
077-4140034 phone
close
ביקורת בדק בית | לפני או אחרי קנייה?
ראשי ביקורת בדק בית | לפני או אחרי קנייה?

ביקורת בדק בית | לפני או אחרי קנייה?

מתי נכון לבצע בדק בית? לפני או אחרי קניית נכס, במהלך שיפוץ, או אחריו?

רוצים לדעת מתי נכון לבצע בדק בית?
לדעת שהבית שלכם תקין או לא הוא אחד הדברים החשובים ביותר במיוחד שמדובר על נכס שרובינו עמלים כמעט כל החיים על מנת לרכוש אותו.

השאלה האמיתית היא האם ביצעתם בדק בית לנכס שלכם? ולא מתי מכיוון שממש לא משנה אם הנכס שלכם הוא חדש מקבלן או שאתם לפני קניה של נכס מיד שניה, לעיתים בדק בית מתבצע לפני תחילתם של שיפוצים בבית, במהלך השיפוצים ובתום העבודות.

למעשה הביקורת מקיפה את כל המרכיבים החל מויזואליות של הנכס ועד לדקדוק של עבודות הנגרות והאלומיניום.
אנחנו בחברת “מתן – ביקורת מבנים” מחלקים את סוגי הנכסים ל 2 קבוצות ראשיות נכסים חדשים ונכסים יד שנייה / משופצים.

פניה מהירה

  קניתם בית חדש מקבלן? אתם חייבים בדק בית!

  מה זה בדק בית ?

  להבדיל מכל דבר אחר בית אינו מוצר מדף, בית נבנה שלב אחר שלב בידי בני אדם, פועלים, חשמלאים, אינסטלטורים, אנשי מיזוג ועוד בעלי מקצוע רבים, למעשה מתחילת תהליך הבנייה של הבית ועד לרגע האכלוס שלו עבדו, נגעו, טיפלו ועמלו עשרות אנשים שונים, “כבני אדם נשמרת לנו הזכות לטעות, כי לטעות זה אנושי”, יחד עם זאת יש לא מעט מקרים בהם טעות תמימה שנעשתה בתום לב מובילה לנזק רציני שעלול להסתיים באסון, וכבר ראינו לא אחת אסונות (המכבייה, גשר בנס ציונה, מרפסת בחדרה…).

  בית חדש תרצו או לא תרצו מכיל ליקויים, לעיתים יש ליקויים חמורים יותר ולעיתים יש ליקויים שגובלים בפלילים. לכן אם קניתם בית חדש מקבלן אתם חייבים לבצע בדק בית שכולל בדיקה מקיפה שהתוצאות שלה יופיעו על דוח מסודר שאיתו תוכלו לפנות לקבלן על מנת שיתקן / ישפר את הליקויים שנמצאו במהלך בדק בית.
  נשאלת השאלה למה בכלל יתכנו ליקויים בבית חדש שרק נבנה, איך יתכן שקבלן בונה בית ויש בו ליקויים (וממש לא משנה אם אלו ליקויים שנגרמו בכוונה או בשוגג).
  יש לכך סיבות רבות כאשר הראשונה שביניהן היא העובדה שהקבלן תמיד מנסה לחסוך בעלויות, ולצערנו החיסכון בא על חשבון הבית שלנו, איכות חומרי הגלם, חוסר המקצועיות של הפועלים והתוצאה לא אחת באה על חשבון הביטחון שלנו. כאן למעשה חובתנו הבסיסית כחברת בדק בית לעשות בדיקות מקיפות, מדוקדקות ומדויקות. תוצאות הבדיקה תמצא את כל הליקויים הקיימים במבנה. דוח הבדיקה יעזור לכם לפנות אל הקבלן על מנת שיתקן את הליקויים. ובמידה והקבלן מחליט להתחמק מתיקון הליקויים הדוח שבידכם ישמש אתכם על מנת שתוכלו לתבוע את הקבלן בבית משפט.

  החלטתם שהגיע הזמן לשפץ? אתם חייבים בדק בית!

  תמיד כיף לשפץ את הבית, לשבור קיר, לפתוח פתח לחלון או לבנות מקלחת נוספת (בשביל שיהיה יותר נוח…) אבל דבר אחד אתם חייבים לדעת! שיפוץ שבו משנים את צורתו המקורית של המבנה מחייבת בדיקות, אישורים ותכנון על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם ליקויים שיכולים לעלות בחיי אדם.

  ביצוע בדק בית לאחר שיפוץ תאפשר לכם לגלות אילו ליקויים נוצרו למבנה / נכס במהלך השיפוץ ומהנדרש על מנת לתקן אותם, בנוסף תקבלו הערכת מחיר לעלות התיקונים של הליקויים. אולם ההמלצה הגורפת היא לשלב בודק בכל שלבי השיפוץ. תהליך בדק בית במהלך השיפוץ ימנע יצירת ליקויים ויחסוך לכם הרבה עגמת נפש ובעיות בעתיד. הבודק ידאג שחומרי הגלם יהיו איכותיים ותקניים וגם שכל מהלך השיפוץ יתקיים בצורה תקנית וללא ליקויים. יש סיבות רבות להיווצרות ליקויים כאשר הבולטת מביניהן היא אי המקצועיות של המשפץ, לרוב אנו בוחרים בשיפוצניק לפי המחיר ולא לפי רמת הידע שלו אך משלמים על כך בליקויים שונים כגון שבירת קירות בנקודות אסטרטגיות שמחלישות את המבנה, ביצוע חיבורי חשמל ואינסטלציה לקויים שגובלים בפלילים.

  ליקויים אחרים שלמראית עין אינם נראים כגון שיפועי ריצוף הפוכים, עבודות נגרות לא מקצועיות יכולים להוביל לבעיות בעתיד ולא דווקא בטווח הקצר שלאחר השיפוץ. על כל אלו ועוד יכול הבודק לאתר על ידי ביצוע בדק בית, בין אם זה תוך כדי מהלך השיפוץ או בביצוע בדיקה יסודית בסיום.